Migren tedavisinde temel hedef, hastalara ilaçsız, ameliyatsız, Kalıcı bir iyileşme sağlamak ve yaşam kalitesi yükseltmektir”

Migren tedavisi;

Yıllardır migren belirtisi olan ağrılara değişik ilaçlar kullanarak tedavi etmeye çalışılıyor, fakat ilaçlar hastalığın nedenine yönelik olmadığından, migrene kesin çözüm değildi .Migren

Ağrılar hep tekrarladığından ağrı – ilaç kısır döngü oluşur, İlaçlar uzun müddet kullanıldığı için hastalarda ilaç bağımlığı, mide ülseri ve diğer rahatsızlıklar oluşuyor, böylelikle hastalar her yönde fazladan bedel ödemek zorundaydı.

2010 yılı, Alman araştırma merkezi 504 migren ve gerilim tipi baş ağrısı hastası üzerinde yapılan araştırma ve takip sonucu; Söz konusu hastalık ile atlas omurga arasında çok yakın ilişki içinde olduğunu, atlas omurga eksen kayması ve eklemde oluşan düzensizlik beyini besleyen damarı ve siniri baskı yaptığından bu hastalıklara sebep olduğu veriler ile ispatlamıştır.

Bu sonuç, tedavi açısından şaşırtıcı sonuçlar elde edilmesine sebep olmuştur.

Raporda, Klasik tıp veya geleneksel tedaviler ile elde edilen sonuçlarla karşılaştırıldığında kesinlikle dikkat çekici olduğu. Bugüne kadar başka hiçbir tedavi benzer sonuçlar elde edilmemiş olduğunu belirtmiştir.

Aynı merkezin atlas ve axis omurga düzeltme tedavisinde elde edilen sonuç, 83% kesin tedavi gibi yüksek başarı raporlar ile bilimsel arenada yayınlamıştır .

”Tüm hastalık tedavi yönteminde ana prensip hastalığın belirtilerini tedavi etmek değil, hastalığın esas nedenini tespit edip onu tedavi etmektir”.

Dolaysıyla, migren tedavisinde belirti olan ağrılara değişik ilaç kullanarak ağrıları bastırmak yerine ilaç kullanmaksızın migren hastalığına neden olan yapıyı düzelterek hastalığı tedavi etmek önemlidir.

Kliniğimiz, boyun atlas omurga düzeltilmesinde, Alman migren araştırma merkezi uygulamakta olduğu Chiropractic, Activator, TMS, Akupunktur, Manual therapy gibi yöntemler ile söz konusu yapının yeniden düzeltilip normal haline gelmesi ve migren hastaların kısa zaman içinde sağlığına kavuşmasına destek olmaktadır.