LOU’S manual therapy 罗氏正骨法 kısa tarihçesi

LOU’S Manual therapy, Çin İmparator hanedan doktoru LOU tarafından keşif edilen , Yaklaşık yazılı 300 yıllık geçmişe sahip bir tedavi yöntemidir. Eski geleneksel çiçek bahçesi yetişmiş ”harika gül” ü dür. Çin geleneksel tedaviler içinde uygulamsı basit fakat ve o kadar etkili bir tedavi yöntemlerden biridir.

Tedavi yöntemi Çin halk cumhuriyeti kuruluşundan sonra dahada geliştirilişmiş olup, Çin modern tıbbı gelişiminde büyük katkı sağlamıştır.

2005 yılında Çin halk cumhuriyeti devleti ilk defa LOU’S manual therapy ”罗氏正骨法 ” yöntemi 1. derecede somut milli kültürel miras kayıdına almıştır.

Pekin başta olmak üzere bir kaç büyük şehirlerde eğitim kurumları ve hastaneleri bulunmaktadır.

LOU’S manual therapy 罗氏正骨法;chiropractic

Tüm iskelet ve sinir sistemi meydana gelen rahatsızlıklar ve ağrıların giderilmesinde uygulanan bir tıp yöntemidir. Therapy nin  en önemli özelliği ilaç kullanmadan elle rahatsız olan bölgeyi tedavi etmesidir.

Omurga, eklem, kas sistemi, bağ dokularda oluşan rahatsızlıklarda etkili bir yöntemdir.

LOU’S manual therapy 罗氏正骨法

Hastayı hastanede, kliniklerde farmakolojik yollarla tedavi etmeyip ilk başlangıçta kısmen ilaçsız, tedavinin ilerleyen safhalarında ilacı tamamen kesip hastayı sağlığına kavuşturmaktır.

Tüm iskelet eklemler çıkıklarında, bel ve boyun ağrıları, göğüs kemiği anomalileri, omurga eğrilikleri (skolyoz), omurgad eklemlerde meydana gelen çıkıklarda, Scapula (kürek kemiklerindeki) anomalileri, bel ağrıları, boyun ağrıları, migren, patella (diz) kapağı çıkıkları, ağrıları anomaliler: os pedis (ayak kemiği)`te olan rahatsızlıklar, kemik anomalilerinde tedavi yöntemi olarak kullanılır.