Genel

Ameliyatsız boyun fıtığı Tedavisi;

“Boyun fıtığı tedavisi temel hedef, hastalara ilaçsız, ameliyatsız, Kalıcı bir iyileşme sağlamak ve yaşam kalitesi yükseltmektir”

Boyun fıtığı, hasta belirtileri ve modern araç gereç ile çok net tesbit ve teşhis edilen bir hastalıktır. fakat tedavi konusunda, tedavi yapan farklı branşıdaki  doktorlar arasında derin ayrılıklar vardır. yani her bir doktor algılaması farklıdır. dolaysıyla  haklı olarak hastalarda kafa karışıklığı oluşmaktadır.

Bazı hastalar ”ameliyat” dahil her türlü tedavi yapılmasına rağmen hastalığında tatmin edici netice alınamadığı için hastalar yeniden arayış içine giriyorlar.

Neden yapılan ameliyat veya benzer tedaviler hastayı tatmin etmiyor? ” rahatsızlığı tekrarlıyor” ve buna benzer sorular ile her zaman karşılaşıyoruz.

Buna cevap verebilmek için, önce hastalık yapısı ve  oluşumu ele alınması gerekir.

Boyun fıtığın oluşumu, çok basit bir neden ile oluşmadığı, uzun bir geçmişe dayalı olduğu biliniyor. Fakat belirtileri çok basit bir neden ile bir anda ortaya çıkmakta ( hapşırma,bir nesne uygunsuz kaldırılması,oturup kalkarken, ani hareket esnasında …).

Klinik araştırmalar dan elde edilen bilgiler; fıtık ile beraber omurgada sorunu olan hastalarda belirtileri daha yoğun yaşadığı, geçici ilaç ve diğer tedaviler yapıldığında rahatsızlığın bir türlü geçmediği hatta ameliyat yapılsa bile ağrıların geçmediği gözlemliyoruz.

Dolaysıyla, boyun fıtığı tedavisi de öncelikle hasta omurga yapısı her yön ile iyi araştırılmalı, fıtığa sebep olan omurga veya omurgalar tespit edilmeli.

Boyun fıtığı tedavisi  sonucunun iyi olması için, tek bir tedavi yöntemi düşünülmemeli, gerekirse bir kaç yöntem beraber uygulanmalıdır.

Boyun fıtığı için etkili ve başarılı tedaviler iyi araştırılıp, hastaya özel gereken en doğru tedaviler uygulanmalı.

Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi öncelik verilmeli ve uygulanmalı, şu an dünyada uygulanmakta olan başarılı tedaviler içinde chirpractic,manual therapy, activator, akupunktur ve ozon tedavisi seçenekler içinde başta gelir, yoga ve pilates gibi yöntemler de beraber uygulanabilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment